Pôst 21 – streda

19.1.2022

ČAS ČÍTANIA: 2 MIN

V rámci novoročnej iniciatívy PÔST 21 vám prinášame ôsme zo série krátkych zamyslení na tému KEĎ SA MODLÍME.

V druhom týždni sa spolu zamýšľame nad Ježišovou veľkňazskou modlitbou z ev. Jána 17. V dnešnom zamyslení sa k nám prihovorí  Lucka Gabrišová z lokality CityChurch International. Zamyslenie je v anglickom jazyku so slovenskými titulkami (ak sa nezobrazia, zapnite ich v nastavení videa).

Časť modlitby z ev. Jána 17:15-23

Neprosím, aby si ich vzal zo sveta, ale aby si ich ochránil pred zlým. Nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta. Posväť ich v pravde; tvoje slovo je pravda! Ako si ma ty poslal do sveta, tak som ich aj ja poslal do sveta. A posväcujem sa pre nich, aby aj oni boli posvätení v pravde. Neprosím však len za nich, ale aj za tých, ktorí skrze ich slovo uveria vo mňa; aby všetci boli jedno, ako ty, Otče, si vo mne a ja v tebe, aby aj oni boli v nás, aby svet veril, že si ma ty poslal. A slávu, ktorú si dal mne, dal som ja im, aby boli jedno, ako sme my jedno — ja v nich a ty vo mne, aby boli tak dokonale jedno, aby svet poznal, že si ma ty poslal a zamiloval si si ich tak ako mňa.

Ako sa pridať k iniciatíve PÔST 21?

  • na dobu 21 dní sa vzdaj aspoň jednej veci, ktorá ti je “drahá” (jedlo, hobby, TV, shopping, sociálne siete, nejaký požierač času, atď.)
  • každý deň si oddeľ čas na čítanie Biblie a modlitbu
  • každý pracovný deň ráno budeme počas tohto obdobia zverejňovať na našej web stránke a sociálnych sieťach krátke zamyslenia k téme
  • pridaním sa k modlitebným stretnutiam v Bratislave 23. januára a 30. januára o 17.00 prezenčne v zborovej budove na Sreznevského ulici a v Pezinku každý štvrtok o 20:30 online cez ZOOM
  • návštevou online semináru o pôste cez ZOOM, ktorý bude prebiehať v stredy – 12., 19. a 26. januára – vždy o 18.00 (príslušný ZOOM link nájdete v kalendári na našom webe)

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.