Kazateľ: Pavol Zsolnai

Pavol Zsolnai

Spoznaj svojho sprievodcu

Zabudnutý sprievodca. Kto to vlastne je? Prečo je zabudnutý? A čo to znamená pre náš život? To je téma, ktorej sa v CityChurch budeme počas celého nasledujúceho mesiaca!

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Čo na to Ježiš, keď je ťažko?

V úvodnej kázni zo série Čo na to Ježiš? si spolu odpovieme na otázku, ktorá sa týka každého z nás. Takže čo na to Ježiš, keď prechádzam ťažkým obdobím? Čo hovorí Ježiš do našich životov, keď ideme ťažkými situáciami či okolnosťami? Dokonca aj sám Ježiš zažíval ťažké obdobia a preto plne rozumie tomu, čo často prežívame. Nechajte sa povzbudiť touto kázňou.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Pozor, krehké

Uplynulú nedeľu sme začali v CityChurch novú etapu, pretože sme mali nedeľu vízie! No a túto nedeľu to pri zamyslení na tému “POZOR, KREHKÉ” rozbalí opäť Pasho Zsolnai s čerstvým posolstvom a povzbudením!

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Nedeľa vízie 2021

Pridajte sa k nám a vypočujte si pár slov o tom, ako sme sa mali v roku 2020 a pár myšlienok o tom, akú víziu nám Boh kladie na srdce pre rok 2021.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Kto vie čo je múdre?

Rok 2021 sme v CityChurch začali témou: “KTO VIE?”. Tieto online bohoslužby sa s nami Pasho Zsolnai pozrie na tému – Čo je múdre? Veríme, že aj v novom roku je múdrosť jednou z kľúčových vecí, ktorú môžeme s Božou pomocou získavať.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Kto vie budúcnosť?

Vitajte v roku 2021! V CityChurch začíname tento sériou kázní o múdrosti s názvom KTO VIE? Dnes sa spolu krátko obzrieme na to, ako to vyzeralo u nás v roku 2020, a spolu s Pashom Zsolnaiom sa pozrieme na to “KTO VIE BUDÚCNOSŤ?”

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Keď je všetko inak

Tento advent je výrazne iný ako tie, ktoré sme doteraz zažili. Tieto Vianoce budú iné, ako ich poznáme. Počas tohto adventu sa pozrieme na príbehy ľudí prvých Vianoc. Paradoxne pre mnohých z nich to bolo tiež úplne iné, ako si predstavovali či čakali, a my sa chceme z ich príbehov naučiť niečo dôležité pre dnešok.

Dnes sa pozrieme na tak trošku zabudnutého muža Vianoc. Je to Ježišov pozemský otec – Jozef. Biblia nezaznamenáva žiadny jeho výrok a predsa je jeho odkaz tak silný, obzvlášť pre súčasnú dobu. Ježiš sa nenarodil do rodiny rabína, cteného farizeja, alebo známeho zákonníka, či bohatého remeselníka, ale do rodiny obyčajného tesára. Ježiš sa rodí do pohnutých príbehov ľudí dodnes. Jeho veľkosť nepotrebuje našu vznešenosť, či jedinečnosť, len našu otvorenosť. Napriek tomu, že Boh ku nemu opakovane prehovoril len vo sne, Jozef na základe toho konal nesebecky, čestne a veľmi odvážne. K čomu pozýva tento iný advent každého z nás.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Keď Ježiš spí

Učeníci zažívali s Ježišom naozaj rôzne situácie. Raz, keď sa plavili cez Galilejské jazero, nastala búrka. Učeníci zápasia o život a Ježiš spí. Možno sa aj tebe zdá, že práve vtedy, keď Boha najviac potrebuješ akoby spal – nie je na dosah, nepočúva. Je to ale skutočne tak? Pozrime sa spolu na Ježišovu reakciu potom, ako ho učeníci prebudia a nájdime spolu odpoveď.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Koho nasleduješ?

Každý nasledujeme niečo, alebo niekoho. Každý sledujeme niečo, alebo niekoho. Každý sme inšpirovaný niekým, alebo niečím. Keď Ježiš začal svoju službu pozval si pár mladých mužov, ktorým hovoril o živote, radosti, pokoji, odpustení, uzdravoval a poukazoval na Božie kráľovstvo. Medzi tým, čo hovoril a tým, kde sa jeho nasledovníci nachádzali, však bola neprekonateľná priepasť. Pozvanie nasledovať Ježiša je pozvaním a zároveň podaním pomocnej ruky k prekonaniu tejto priepasti. V tejto kázni sa pozrieme na toto pozvanie – pozrieme sa na hlavného hrdinu, na tajomstvo nasledovania a tiež na zabudnutého hrdinu tohto pozvania.

Vypočuť kázeň »