Séria kázní: Čo sa deje so svetom

Sheldon Armitage

Život s vojnou a mierom

Život s vojnou a mierom. Ako máme žiť ako kresťania, keď čelíme realite vojny? Nemôžeme zmeniť veci na globálnej úrovni, ale môžeme sa uistiť, že naše srdcia a činy sú zamerané na pokoj. V tejto kázni hovoríme o piatich veciach, ktoré by sme mali robiť a piatich veciach, ktoré by sme v týchto neistých časoch robiť nemali.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Pokoj Vám

Učeníkom Pána Ježiša sa doslova v tých dňoch zosypal svet i celý život. Zostali bez vedenia, opustení a ustráchaní. Boli skrytý za zatvorenými dverami. Do toho fyzicky vstúpil zmŕtvychvstalý Ježiš a povedal dva krát slová, ktoré zostávajú večne platnými slovami do takýchto situácii: „Pokoj Vám!“ Čo znamenajú tieto slová, aká je ich autorita, ako ich môžeme aj v dnešných časoch prijať a zároveň požehnať nimi svet okolo seba – to je téma dnešnej kázne.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Čo sa deje so svetom

Po dekádach pokoja v našom európskom kontexte sme sa zrazu zobudili do vojny. Okamžite sme stáli pred otázkami: čo máme robiť, ako sa máme modliť, či to príde aj ku nám, či nebude tretia svetová vojna, ako to povieme svojim deťom. V tomto pastoračnom kázaní sa pozrieme na biblický pohľad na to: čo bude, čo sa vlastne deje a čo môžeme urobiť my.

Vypočuť kázeň »