Séria kázní: POKOJ ĽUĎOM

Pavol Zsolnai

Knieža pokoja

Svet do ktorého sa narodil Pán Ježiš vôbec nebol pokojný. Ani náš rok 2022 nebol. Bolesť vojny, trauma neistoty, pohnutý svet okolo nás. Aj preto sme si počas tohto adventu i Vianoc pripomínali, že Ježiš prišiel priniesť pokoj. Prišiel ako knieža pokoja. Ako niekto, kto môže priniesť pokoj, tam kde ho naozaj nieto. Na príbeh narodenie kniežaťa pokoja sa pozrieme cez obraz maliara, aj biblický príbeh, ktorý opisuje silu lásky, ktorá spôsobila, že Syn Boží prichádza na svet ako knieža pokoja.

Vypočuť kázeň »
Anna Armitage

Pokoj ľuďom

Naša adventná séria na tému Pokoj ľuďom končí posledným predvianočným zamyslením, priamo z ústredného textu pre toto obdobie Adventu 2022. „Sláva Bohu na výsostiach a na zemi pokoj ľuďom, ktorých on miluje.“ (Luk.2:14) Tu vidíme dva kľúčové aspekty vianočného posolstva pre celé ľudstvo… V prvom rade, ako to zástupy zvestujú pastierom, aj my si uvedomujeme Božiu slávu a veľkoleposť. No vzápätí sme v tomto výroku uistení aj o tom, že tento slávny Boh nám sprostredkoval možnosť prijať ultimátny pokoj v osobe Jeho Syna, ktorého skromný príchod medzi nás práve adventom oslavujeme. Aby teda v našom vnútri mohol vládnuť pokoj, musí v ňom vládnuť Kristus. Toto je posolstvom Vianoc aj dnes.

Vypočuť kázeň »
Michal Apetauer

Niesť pokoj v dobe FAKE NEWS

Okrem toho, že nás Biblia pozýva k tomu, aby sme prijali pokoj, nám dáva aj poverenie, aby sme potom boli tvorcami pokoja. To môže znamenať v rôznych obdobiach, rôzne veci. Náš hosť Michal Apetauer nás pozve do porozumenia ako to robiť v dnešnej dobe – v dobe mnohých fake news. Nesľúbi nám, že je to ľahké. Dá nám niekoľko praktických rád a bude zdieľať osobné skúsenosti. Je to cesta, kde v popredí nemôže stáť naše ego, ktoré chce mať pravdu, ale naša ochota, ktorá hľadá pravdu. Pozve nás k tomu, aby sme boli ľuďmi, ktorí nevyvolávajú strach, ale tvoria pokoj.

Vypočuť kázeň »
Sheldon Armitage

Pokoj v nepokoji

V časoch neistoty a zmätku je ťažké nájsť pokoj. Biblia nám hovorí, že skutočný pokoj môžeme nájsť vtedy, keď vstúpime do skutočného a úprimného vzťahu s Bohom. On je náš pokoj a prichádza k nám, aj keď nemáme inú odpoveď na ťažkosti, ktorým čelíme. Boží pokoj nás drží v bezpečí a udržiava nás na misii tak, že nám ukazuje, ako máme žiť.

Vypočuť kázeň »
Michal Kopanič

Neprehliadnuteľný pokoj

Hovoriť o pokoji v dobe najväčšieho zhonu vianočných príprav sa môže zdať kontroverzné. Ale len na prvý pohľad. Boží plán pre Tvoj a môj život je pokoj. Pokoj je nielen zasľúbením, ale aj našou zodpovednosťou. O tom, ako neprehliadnuteľný pokoj mení uhol nášho pohľadu na situácie, v ktorých sa nachádzame a ako pokoj môže inšpitovať naše okolie budeme hovoriť v dnešnom zamyslení.

Vypočuť kázeň »