Zrnko múdrosti – deň 3

ČAS ČÍTANIA: < 1 MIN

Boh povedal Šalamúnovi: „Pretože si žiadal toto, a nie dlhý vek, ani bohatstvo, ani život svojich nepriateľov, ale si si žiadal rozvahu pri spravovaní, urobím teda podľa tvojich slov. Dávam ti múdre a rozvážne srdce, takže tebe podobnému nebolo pred tebou a nebude ani po tebe.“ 1. Kráľov 5:11, 12

Ak by sme vopred nepoznali správnu odpoveď na otázku, ktorú dostal Šalamún a mohli by sme si čokoľvek v živote priať, často by sme chceli viac peňazí – bohatstvo, či život bez ľudí, ktorí nám ho znepríjemňujú. Možno by sme pridali prianie dlhého spokojného život, ktorý by sme si mohli užívať až do dlhého konca.

A aj keby sme to tak nepovedali, prakticky často žijeme tak, ako keby práve tieto veci boli najdôležitejšie. Aj tí, ktorí Bibliu nepoznajú a nečítajú, asi počuli o tom, čo si vybral mladý kráľ Šalamún. Vybral si múdrosť k tomu, aby vedel ako má žiť svoj život a spravovať kráľovstvo jemu zverené. A hoci to znie neuveriteľne, Biblia nám hovorí o tom, že toto nebola len exkluzívna ponuka pre Šalamúna, ale každý si môžeme takúto múdrosť žiadať a spoznávať Boha múdrosti.

Ako môžeš tento rok viac spoznávať múdrosť pre svoj život ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.