Séria kázní: Iné ako poznáme

Sheldon Armitage

Očakávať iné sa oplatí

V pokračovaní adventnej série “INÉ, AKO POZNÁME” nás dnes Sheldon prevádza ďalšou časťou prvého vianočného príbehu, príbehu o Simeonovi. Simeon očakával potešenie Izraela. Čo sa môžeme dnes naučiť z jeho príbehu? Advent možno neznamená, že nájdeme presne to, čo sme očakávali. Advent znamená čakanie na Krista a očakávanie Jeho príchodu.

Vypočuť kázeň »
Tomáš Štrba

Keď chceš počuť iné

Vianoce. Najkrajšie sviatky roka. Vieme si ich urobiť skutočne krásne. A to je v poriadku. Okolnosti narodenia Ježiša Krista, prvé neoficiálne Vianoce, však neboli ani zďaleka ideálne. Dnes sa spolu pozrieme na jednu časť prvého vianočného príbehu, ktorá sa týka kráľa Herodesa a tzv. mudrcov z východu. Uvidíme zdesenie, chaos, apatiu a tragédiu. Áno, aj takto vyzerali prvé Vianoce. Ako dnes vyzerajú tie tvoje?

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Keď je všetko inak

Tento advent je výrazne iný ako tie, ktoré sme doteraz zažili. Tieto Vianoce budú iné, ako ich poznáme. Počas tohto adventu sa pozrieme na príbehy ľudí prvých Vianoc. Paradoxne pre mnohých z nich to bolo tiež úplne iné, ako si predstavovali či čakali, a my sa chceme z ich príbehov naučiť niečo dôležité pre dnešok.

Dnes sa pozrieme na tak trošku zabudnutého muža Vianoc. Je to Ježišov pozemský otec – Jozef. Biblia nezaznamenáva žiadny jeho výrok a predsa je jeho odkaz tak silný, obzvlášť pre súčasnú dobu. Ježiš sa nenarodil do rodiny rabína, cteného farizeja, alebo známeho zákonníka, či bohatého remeselníka, ale do rodiny obyčajného tesára. Ježiš sa rodí do pohnutých príbehov ľudí dodnes. Jeho veľkosť nepotrebuje našu vznešenosť, či jedinečnosť, len našu otvorenosť. Napriek tomu, že Boh ku nemu opakovane prehovoril len vo sne, Jozef na základe toho konal nesebecky, čestne a veľmi odvážne. K čomu pozýva tento iný advent každého z nás.

Vypočuť kázeň »