Séria kázní: Leto o NIČom

Daniela Gabovič

(ne)spokojnosť s NIČÍM

Ak niečo kupujeme, zvyčajne nás požiadajú o dotazník spokojnosti, kde hodnotíme danú službu. Pavol v liste Timoteovi povzbudzuje k tomu, že zbožnosť so spokojnosťou je ziskom. Lebo nič sme si na svet nepriniesli, ani si z neho nezoberieme. Dnes sa zamyslíme nad významom týchto slov a tiež ako hodnotíme spokojnosť s naším životom.

Vypočuť kázeň »
Balázs Szamaranszký

Bezo mňa nemôžete urobiť NIČ

Ježiš Kristus nám vo svojom podobenstve o pravom viniči ukazuje, že bez Neho nemôžeme nič. Nemôžeme byť spasení, nemôžeme prinášať ovocie kresťanského života a že je možné zísť z Božej cesty. V Ňom však všetko toto je možné.

Vypočuť kázeň »
Ján Lacho

Kľúč k tvojmu zázraku

V každodennom živote by nám ani nenapadlo chcieť od telefónu, počítača, či elektrickej kosačky, aby fungovali bez napájacieho zdroja. Už, či to je baterka, alebo napojenie na zdroj elektrickej energie. Od áut tiež nechceme, aby išli, len tak, bez benzínu, či elektriny. Predsa to často chceme od seba. Z nejakého dôvodu si myslíme, že zvládneme žiť plnohodnotný život sami zo seba. Dúfame, že aj nadprirodzené veci sa udejú len tak. …

Vypočuť kázeň »
Michal Kopanič

Keď je nič viac ako všetko

V pokračovaní letnej série “o ničom” sa pozrieme bližšie na jeden z najcitovanejších textov Biblie. Dávid v Žalme 23 vyjadruje neotrasiteľné presvedčenie, že Bôh je pánom každej situácie, a že všetko, čím v živote prechádzame nám bude slúžiť na dobré. Učí nás byť vďačnými za každých okolností a tiež, že túžba “mať všetko” vedie k sklamaniu a nedostatku, zakiaľčo postoj “nič mi nechýba” prináša pokoj, naplnenie a v konečnom dôsledku hojnosť.

Vypočuť kázeň »
Ján Tóth

Pokoj

“Pre NIČ nebuďte ustarostení”, ľahko sa odporúča, ťachšie sa žije. Boh nás povoláva odovzdať mu naše starosti. A dáva nám “pokoj ktorý prevyšuje každý rozum”.
Prajem Vám aby aj toto pokračovanie o biblickom NIČ, viac dokázala, viac odhalilo, viac priblížilo Boha. To ako mu veľmi na nás záleží. Že Jeho láska je skutočná, že Jeho cesty sú naozaj Jeho a nie naše.

Vypočuť kázeň »
Samuel Lehocký

Spusti kotvy

V dnešnej kázni Samuel prirovnal Božie zaslúbenia ku kotvám ktoré udržia čln aj v rozbúrenom mori. Sú to pravdy, istoty a sľuby o ktoré sa môžeme oprieť a ktoré si potrebujeme pripomínať.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Všetko a Nič

Celé leto hovoríme o biblickom slove „nič“. Hoci sa v bežnom živote toto slovo spája s negatívnou emóciou, v Biblii má často hlboký význam. V tejto úvodnej kázni sme sa vrátili úplne na začiatok. Práve tam sa totiž stretávajú dve protichodné slová – všetko a nič. Pisateľ evanjelia Ján, nám ukazuje pohľad na začiatok sveta a otvára svoje evanjelium radikálnym vyhlásením: „cez Neho vzniklo všetko, bez Neho nevzniklo nič“. Čo to znamená pre našu vieru a každodenný život si môžete vypočuť v tejto kázni.

Vypočuť kázeň »