Séria kázní: Tu som doma

Milan Presburger

Cirkev – miesto pre mladých

V tejto poslednej kázni našej série Tu som doma sa s nami zdieľa náš priateľ, priateľ mladých ľudí, evanjelista a pastor Milan Presburger. Upriamil našu pozornosť na to, že Boh je Bohom, ktorý vždy robí nové veci. A práve preto cirkev je miestom všetkých generácii a je isto miestom mladých ľudí.

Vypočuť kázeň »
David Wells

Náš domov z pohľadu konca časov

Biblia, ani Pán Boh nie sú prekvapení obdobím, v ktorom žijeme. Evanjelium Matúša v 24. a 25. kapitole hovorí o konci časov. Píše sa tam, čo sa bude diať a tiež o tom, čo máme robiť my uprostred toho všetkého. Náš hosť – David Wells hovoril o znakoch druhého príchodu Krista a tiež o výzvach, ktoré Ježiš zdôrazňuje.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Všade dobre, doma najlepšie

Biblický Dávid sa v jednom zo svojich Žalmov modlí modlitbu, v ktorej hovorí, že len jedno si žiada od Boha a to je to, aby mohol bývať v dome Božom po všetky dni svojho života. Peter apoštol nás zas vyzýva, aby sme sa nechali zabudovať do domu Božieho ako živé kamene. Obraz živého kameňa nedáva vôbec zmysel. Ak je niečo živé, nie je to kameň. Ak je niečo kameň, tak to nie je živé.

Vypočuť kázeň »
Sheldon Armitage

Ako vyzerá domov?

Ako vyzerá správny domov?
Aká je tvoja predstava o tom, ako by mala vyzerať cirkev, náš duchovný domov?
Je to priestor, kde sme bezpodmienečne prijatí a milovaní, alebo je to miesto, kde si svoju pozíciu musíme zaslúžiť?
Príbeh dvoch bratov nám poskytuje pohľad na nesprávne poňatie podstaty domova, a zároveň predstavuje úplne odlišný obraz domova, reprezentovaný milujúcim otcom.

Vypočuť kázeň »
Sergei Mereshan

Duchovný domov

Náš vzácny hosť Sergej Mereshan s nami zdieľal svoj osobný príbeh o svojom detstve. Na rozdiel od väčšiny z nás nemal domov, nepoznal rodičov, bol predaný, týraný a využívaný. Počas riskantného úteku stretol ľudí, ktorí ho nielen zachránili, ale aj mu pomohli nájsť svoju identitu, identitu v Bohu. Dnes je šťastne ženatý a je kazateľom.

Vypočuť kázeň »
Pavol Zsolnai

Pripravené miesto

Domov je jedinečné miesto, kde sme doma. Biblia hovorí o dome Božom ako o dôležitom mieste od svojich prvých kníh. Božím domom nazýva miesto, kde je Boh a ľudia tam prežívajú Božiu prítomnosť. Od čias Krista sa tento obraz veľmi mení, ale zároveň aj pokračuje. Dom Boží sa už neviaže na miesto. Biblia hovorí o domove, ako večnom domove, kam všetci smerujeme.

Vypočuť kázeň »