BLOG

Vitajte v archíve článkov Bratislava City Church. Články (blogy) píšu rôzni lídri z nášho cirkevného spoločenstva a tak môže byť ich čítanie obohatením pre mnoho rozdielnych ľudí. Blogy môžete filtrovať či už podľa autorov, témy, dátumu či jednoducho ľubovoľne podľa kľúčového slova vo vyhľadávači. Vpravo nájdete aj zoznam 5 najčítanejších blogov. Veríme, že pri čítaní nájdete množstvo múdrosti a povzbudenia.

Tomáš Štrba

Pôst 21 – deň 21

Pôstne obdobie sa končí a život pokračuje ďalej. Pevne verím, že si zažil jedinečný čas v Božej blízkosti ako ja. Pri pohľade späť na posledných 21 dní konštatujem jednoduché “nemenil by som, priam by som bol ešte radikálnejší”.

Čítaj blog »
Pavol Zsolnai

Pôst 21 – deň 20

Pohľad na Ježiša vždy spôsobil u ľudí, ktorí sa na neho pozerali reakciu, zmenu, či často nečakané konanie tohoto človeka. Samaritánka, ktorá ho stretla uprostred dňa a porozprával jej o jej živote, sa zrazu rozbehla do mesta a všetkým o Ňom začala rozprávať.

Čítaj blog »
Monika Zsolnaiová

Pôst 21 – deň 19

Život je veľmi krásny a hlavne veľmi príjemne jednoduchý, keď sa deje všetko podľa našich predstáv a túžob. Avšak takéto zasľúbenie o živote sa nikde v Biblii nedočítame. Preto je Biblia plná hrdinov viery, ktorí z lásky k Bohu boli ochotní ísť až za hranice svojho pohodlia, či dokonca života.

Čítaj blog »
Jimmy Synovec

Pôst 21 – deň 18

V poslednej dobe sa mnohokrát stretávam s tým, ako upierame svoj zrak na problémy, ako hovoríme Bohu aký veľký je náš problém. V takom prípade mnohokrát nevidíme zmeny a ani si neuvedomujeme že dávame priestor strachu.

Čítaj blog »
Andrea Štrbová

Pôst 21 – deň 17

Tento hlas Otca nebeského zaznel učeníkom, ktorých Pán Ježiš vzal na vrch, aby sa spolu modlili. Je to naozaj silný moment a jeho obsah má veľkú hĺbku. Musel to byť pre nich zlomový a premieňajúci okamih. Často si predstavujem seba na ich mieste. Aké úžasné stretnutie to muselo byť.

Čítaj blog »
Anna Armitage

Pôst 21 – deň 16

K získaniu elektrickej energie je potrebný určitý elektrický zdroj. Aj pre nás, nasledovníkov Krista, je nevyhnutné napojenie sa na jediný a absolútny životný zdroj – je ním sám Ježiš.

Čítaj blog »
Ján Lacho

Pôst 21 – deň 15

Výzvou pre tento nastávajúci rok je správne zameranie nášho pohľadu. Na čo sa ľudia mnohokrát pozerajú sú problémy, ťažkosti, pominuteľné veci, alebo sa pozerajú na ľudí, ktorí nás môžu zmiasť, alebo zviesť z nášho správneho zamerania sa na Pána.

Čítaj blog »
Janka Kopaničová

Pôst 21 – deň 14

Nie som veľmi športový fanúšik nesledujem prenosy, nemám obľúbené tímy a pri väčšine športov ani nepoznám presné pravidlá. Podľa dnešného textu však usudzujem, že apoštol Pavel sa celkom v súdobom športe vyznal, teda minimálne behu rozumel.

Čítaj blog »

Pôst 21 – deň 13

Poznáte ľudí, ktorí sledujú športové udalosti cez obrazovku, ale sami sa nikdy nezapoja, nevybehnú na trávnik, nejdú si zabehať, lyžovať či bicyklovať? Pri obrazovkách sú veľkí odborníci a dobre vedia, ako by sa to malo robiť, ale sami sa do hry nezapájajú.

Čítaj blog »
X